Kalendarz 2007 dla LHC Krk-Airport Services

Zabawa kolorem i formą – tak w skrócie można by opisać charakter tej publikacji. Ten planszowy kalendarz, o wymiarach 33 × 46,5 cm jest przykładem nowoczesnego rozwiązania graficznego, dalekiego od standardowego wykorzystania fotografii z banków zdjęć, pojawiających się w projektach większości kalendarzy. Koncepcja graficzna zaproponowana Klientowi opiera się na wykorzystaniu zestawu ikon stylizowanych na oznaczenia lotniskowe.

Projektanci przeanalizowali charakterystyczne dla branży i Klienta motywy i symbole, dodając do “zestawu obowiązkowego” (np. samolot, bagaż) także takie ikony,które nawiązują do lokalizacji firmy w Krakowie (np. Barbakan, Lajkonik, krakowski obwarzanek). Każdemu miesiącowi przyporządkowana jest odpowiadająca danej porze roku tonacja kolorystyczna – temperatura barw płynnie zmienia się wraz z upływem czasu – wraz z upływem kolejnych miesięcy. W miesiącach zimowych pojawiają się barwy „chłodne”, czyli cała gama błękitów, przełamanych tu i ówdzie fioletem, zaś ciepłą atmosferę miesięcy letnich, oddają takie barwy jak zieleń, żółć i czerwień.

Okładka kalendarza to kompozycja wybranych ikon, utrzymana w kolorystyce logo Klienta – kolorze niebieskim i pomarańczowym. Układ graficzny jest przejrzysty i czytelny, koncepcja kreatywna nie dominuje nad funkcją kalendarza: pomimo wizerunkowego charakteru projektu nadal najważniejsze jest kalendarium.

Tagi: ,

KLIENT: LHC-KRK Airport Services