Kalendarz 2009 dla LHC Krk-Airport Services

O tym, jak wielką moc ma dziecięca kreska nie trzeba nikogo przekonywać. Także nasz klient z miejsca podjął pomysł, aby kreację kalendarza na rok 2009 oprzeć na rysunkach wykonanych przez dzieci pracowników firmy. Aby pozyskać „materiał wyjściowy” do projektowania zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, poprzedzone zwiedzaniem miejsca pracy rodziców.

Dzieci z przyjemnością zwiedziły Lotnisko w Balicach, a dzięki sprawnej opiece ze strony Spółki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy wszystkich pracowników zajmujących się logistyką – od zaplecza biurowego po załogę pracującą na płycie. Po zwiedzaniu dzieci zostały zaproszone do plastycznej zabawy, podczas której mogły przelać na papier swoje wrażenia, używając w tym celu farb wodnych, pasteli, ołówka.

Wysoki poziom merytoryczny warsztatów zagwarantował zespół moderatorów – opiekunów w skład którego wchodziły osoby z wyższym wykształceniem kierunkowym: psychologicznym, pedagogicznym i artystycznym. Podczas gdy graficy służyli dzieciom pomocą praktyczną, wykwalifikowani opiekunowie troszczyli się o atmosferę w grupie.
Efektem warsztatów były doskonałe rysunki małych twórców, ale nie tylko… Impreza miała bardzo pozytywny oddźwięk wśród pracowników firmy, którzy aktywnie zaangażowali się w intranetowy konkurs, a następnie wspólnie z dziećmi bawili się na spotkaniu integracyjnym. Symboliczne nagrody oraz powiększony wydruk swojej pracy dostał każdy uczestnik warsztatów.

Kalendarz 2009 jest publikacją której kreacja zbudowana jest na dziecięcych emocjach. Swoboda interpretacji formy i perspektywy, odwaga w operowaniu plamą i kreską, zaskakujący detal – to wszystko współtworzy wartość estetyczną tego projektu. Projektując, staraliśmy się połączyć różnorodne techniki, operując fragmentami prac i łącząc je w harmonijną kompozycję. W efekcie na kartach kalendarza udało się wykorzystać każdy rysunek. Kolaż z rysunków umieszczono na okładce kalendarza ściennego oraz kalendarzy książkowych i okładce oraz opakowaniu czekoladek – okolicznościowego prezentu świątecznego.

Tagi: ,

KLIENT: LHC-KRK Airport Services