Prezentacje multimedialne dla Bioton

Avaron (Glimepiridum) to lek doustny stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 (cukrzyca insulino niezależna), Gensulin (Insulinum humanum) z kolei to roztwór do wstrzykiwania zalecany przy cukrzycy wymagającej leczenia insuliną. Obydwa leki należą do Grupy Diabetologicznej, która powierzyła naszej firmie realizację dwóch krótkich prezentacji multimedialnych, przeznaczonych do wyświetlania podczas konferencji diabetologicznych.

Naszym zadaniem było uwzględnienie charakterystyki specyficznej grupy odbiorców jaką są lekarze i farmaceuci. Priorytetem była rzetelność i czytelność przekazu oraz, co oczywiste, przyjemna dla oka estetyka. Nasze zadanie obejmowało przygotowanie obydwu prezentacji, w wersji z dźwiękiem i lektorem. Czas trwania jednej prezentacji nie mógł przekroczyć 1 minuty.

Pracę rozpoczęliśmy od napisania scenariusza prezentacji. Zawartość prezentacji (zarówno w tekście czytanym przez lektora, jak i w warstwie wizualnej) była opracowana zgodnie z materiałami dostarczonymi przez klienta. Otrzymaliśmy także niezbędne wsparcie w postaci konsultacji lekarza diabetologa, który weryfikował nasze teksty i całość scenariusza pod kątem ewentualnych problemów merytorycznych. W warstwie wizualnej zdecydowaliśmy się na animację z użyciem grafiki trójwymiarowej (3D).

Każda z prezentacji utrzymana była w kolorystyce przypisanej danemu lekowi. W prezentacji Avaron dominowały ciepłe czerwienie, w prezentacji Gensulin – granaty i akcenty w kolorze bordo. Dynamicznie zmieniające się sekwencje trójwymiarowej grafiki prezentowały dane pochodzące z badań sprawdzających skuteczność leków i ich oddziaływanie na poprawę zdrowia pacjentów. Zarówno tło dźwiękowe, jak i głos lektora były dopasowane do naukowego charakteru przekazu.

Główną funkcją przekazu w obu prezentacjach była informacja, niemniej jednak dołożyliśmy wszelkich starań, aby jego atrakcyjność przyczyniła się do budowania wizerunku Biotonu, jako nowoczesnej, przyjaznej firmy.

Tagi: ,

KLIENT: Bioton